5 річниця від заснування Центру Дзеровича: радість, вдячність, розвиток, перспективи, майбутнє…

26 листопада ― особливий день для Громадської організації «Освітній центр ім. Дзеровича», адже Митрополит Ігор освятив нове приміщення Центру, де реалізовувуються різноманітні освітні проєкти, дбаючи про розвиток наших шкіл та дітей безпосередньо.

До слова, 24 листопада, виповнилося п’ять років від часу заснування Освітнього центру Дзеровича, який від початку поставив перед собою непросте завдання ― змінити підхід до надання освітніх послуг, орієнтуючись на дитиноцентризм і плекання справжніх християнських і загальнолюдських цінностей.

Перед освяченням приміщення Освітнього центру Митрополит звершив Архиєрейську Літургію. Опісля відправив короткий молебень і окропив усі приміщення Центру.

Архиєпископ поблагословив усіх працівників, друзів і партнерів цієї громадської організації, побажавши щедрих плодів від їхньої праці. А також подякував за наполегливість і послідовність у їхній праці, яка вже приносить добрі результати.

― На початку нашої діяльності ми більше зосереджували увагу на роботі з католицькими закладами освіти ― приватними і державними. Та поступово до нас приходили представники зі загальноосвітніх шкіл, вони відвідували наші тренінги, про які дуже добре відгукувалися, і, відповідно, запропонували нам розширювати свою діяльність. Так ми крок за кроком почали співпрацювати з львівськими школами, згодом вже взаємодіяли зі закладами освіти на обласному рівні, ― розповіла Христина Литвин ― менеджерка ГО «Освітній центр ім. Дзеровича». ― Коли влітку проводили освітню школу для вчителів, у ній взяли участь представники з різних міст України ― Одеси, Вінниці, Мелітополя, Хмельницька… Так нам вдалося вийшли на всеукраїнський рівень. Правду кажучи, ми навіть не мріяли, що за п’ять років люди потребуватимуть таких цінностей і навчання, які ми пропонуємо.

Запорукою успіху Освітнього центру ім. Дзеровича є те, що тут працюють на перспективу. Як зазначила Христина Литвин, вони в своїх проєктах зосереджують увагу не на тому, що потрібно було вчора чи сьогодні, а стараються моніторити і шукати, що потрібно буде на завтра, тобто наступним поколінням, які підростають і приходять до школи здобувати освіту і отримувати актуальні знання.

Отець Юрій Карвацький недавно очолив ГО «Освітній центр ім. Дзеровича» та, незважаючи на те, добре розуміє специфіку роботи і бачить шляхи для подальшого розвитку.

― Я передовсім вдячний попередній очільниці, світлої пам’яті сестрі Георгії Припутницькій, яка сформувала таку добру команду і напрацювала такий дієвий проєкт. На жаль, за її життя взаємодіяв лише, як учитель, та тепер маю можливість переконатися, як багато вона встигла зробити і, впевнений, що й зараз своїми молитвами підтримує нас, ― зазначив священник.

Для присутніх він представив презентацію, в якій окреслив головні напрями діяльності та розповів про здобуте за п’ять років.

― Наша місія полягає в тому, що ми творимо простір освіти через призму духовного і професійного зростання учасників виховного процесу, мета якого ― формація особистості. Обдумуючи, що для нас є основним і що нас вирізняє, ми усвідомили, що передовсім це те, що ми намагаємося пов’язати знання із духовним світом, адже людина, яка розвивається в духовному та в інтелектуальному ― це цілісна людина.

Аби не бути голослівним, отець Юрій навів цифри, які продемонстрували масштаби роботи Освітнього центру. За п’ять років команді вдалося провести 59 курсів із підвищення кваліфікації та вишколів із різними спільнотами, до яких залучили понад 7 тисяч учасників, навчання провадили 84 тренери. Поміж тим організували і провели 15 паломництв та прощ для вчителів. Найбільше пишаються Унівською школою, що фактично вже стала майданчиком для комунікації, яка допомагає стирати бар’єри між Церквою і освітніми закладами.

Окрему увагу приділяють і плеканню хороших педагогів. На це спрямована діяльність школи «ЗерНо», яка має на меті створити якісне та безпечне освітнє середовище для наших учнів. Показово, що тут викладають вчорашні випускники шкіл, які завдяки власній наполегливості та старанням склали зовнішнє незалежне оцінювання на найвищі бали. В такий спосіб учні 9-11 класів зможуть якісно підготуватися до вступу до закладів вищої освіти і зрозуміти, що їхнє майбутнє залежить від їхньої наполегливості та праці.

Завершилася зустріч неформальним обговоренням майбутніх проєктів та можливостей залучення нових партнерів.

За матеріалами прес-служби Львівської Архиєпархії УГКЦ